Jolanta Popielska
 Artykuły w części "Zagadnienia medyczne" przygotowała:

Jolanta Popielska, lekarz pediatra, specjalista chorób zakaźnych. Obie specjalizacje uzyskane w Centrum Medycznym Szkolenia Podyplomowego pod kierunkiem prof. dr hab. med. Magdaleny Marczyńskiej.

Studia medyczne ukończyła na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (wówczas Akademii Medycznej w Warszawie).

Stopień doktora nauk medycznych uzyskała na II Wydziale Lekarskim WUM. Tematem pracy doktorskiej była „Lipodystrofia u dzieci zakażonych HIV”. Kierownikiem pracy była prof. dr hab. med. Magdalena Marczyńska. Na podstawie wyników powyższej pracy zmodyfikowano leczenie antyretrowirusowe u dzieci zakażonych HIV.

Od początku swojej pracy zawodowej pracuje w Klinice Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego WUM / oddziale pediatrycznym SPZOZ Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w zespole zajmującym się opieką i leczeniem dzieci zakażonych HIV. Od momentu zatrudnienia prowadzi zajęcia i wykłady dla studentów polsko i angielskojęzycznych. Bardzo lubi swoją pracę. Lubi pracować w zespole.

Brała udział w realizacji 2 europejskich wieloośrodkowych programów badawczych dotyczących diagnostyki i leczenia HIV u dzieci. Jest współwykonawcą projektu własnego pt. „Objawy niepożądane leczenia antyretrowirusowego”. W kręgu jej zainteresowań znajdują się także choroby pasożytnicze u dzieci. Była jednym z wykonawców grantu KBN na temat toksokarozy u dzieci.

Jest autorem lub współautorem 42 publikacji, 100 doniesień zjazdowych oraz rozdziałów w skrypcie dla studentów z chorób zakaźnych i 26 rozdziałów w pozycjach książkowych.

Współpracuje z organizacjami pozarządowymi w zakresie opieki nad dziećmi zakażonymi HIV. Przeprowadza szkolenia dla wolontariuszy. Uczestniczyła w koloniach dla dzieci z rodzin dotkniętych zakażeniem HIV organizowanych przez „Małego Księcia”.

W 2009 odznaczona zosatała Honorową Czerwoną Kokardką (nagroda Ministra Zdrowia) za działania na rzecz osób żyjących z HIV/AIDS.

Przez prawie 2 lata (razem z całą swoją rodziną) pracowała jako wolontariusz w jednym z warszawskich domów dziecka.

Zarejestruj się

Jeżeli chcesz korzystać w pełni z naszego portalu, zarejestruj się.

Zarejestruj się
Zapraszamy do rozmów na czacie
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od Nas informacje, wpisz Swój adres e-mail.

Formularz kontaktowy

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

* pola wymagane

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Odwiedziny:

Copyright © Rodzina na Plus 2014

Proszę czekać...