"Pierwszy" dzień z HIV

Dla większości otrzymanie informacji o zakażeniu jest szokująca a czasami tragiczna. W moim przypadku nie było inaczej. O swoim zakażeniu dowiedziałem się w Stacji Krwiodawstwa w Warszawie na Saskiej. Poszedłem oddać krew, minął rok odkąd oddałem ostatni raz w Krakowie, a zawsze starałem się robić to regularnie. Ale ostatni rok nie był dla mnie łaskawy, ale to nie ważne.

Zgłosiłem się do rejestracji, pielęgniarka wzięła moją legitymacje honorowego krwiodawcy i poszła, wróciła za chwile i mówi, że dyrektor stacji chce ze mną rozmawiać. Byłem bardzo zdziwiony czego chce dyrektor od zwykłego oddawacza. Zostałem zaprowadzony do gabinetu. Pan dyrektor siedział za ogromnym rzeźbionym biurkiem a obok biurka leżał ogromny owczarek niemiecki, który cały czas nie spuszczał ze mnie swoich ślicznych ślepi. Pan dyrektor poprosił żebym usiadł na kanapie naprzeciwko niego, jak usiadłem pan dyrektor powiedział tak.

⁃ Mieliśmy z pana krwią niezły problem - powiedział to nawet nie patrząc na mnie.
⁃ Jaki? - zapytałem.
⁃ Wtedy właśnie usłyszałem te magiczne słowa, jest pan zakażony wirusem HIV. Moje pytanie dla wielu będzie śmieszne, ale ja naprawdę nie wiedziałem co to jest. Dopiero wytłumaczenie mi, że HIV i AIDS to nie to samo uświadomiło mi, że dużo się będzie musiało zmienić.

Ale nie informacja o zakażeniu była dla mnie szokiem, słuchałem opowiadania dyrektora jak w amoku. Otóż krew, którą oddałem rok wcześniej, nie przebadano a od razu została przetransportowana do różnych szpitali w Polsce.

Jeden ze szpitali przebadał krew, którą mu dostarczono i wykryto wirusa, zaczęto iść śladem pozostałych próbek i natrafiono na kilkanaście osób, którym moja krew została podana, na szczęście dla tych ludzi do zakażenia nie doszło w żadnym z przypadków.

Wyszedłem stamtąd nie wiem jak, świat wkoło wydał się inny, nawet ludzie inaczej na mnie patrzyli. I tak znowu moje życie zakręciło mną bączka.

Zarejestruj się

Jeżeli chcesz korzystać w pełni z naszego portalu, zarejestruj się.

Zarejestruj się
Zapraszamy do rozmów na czacie
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od Nas informacje, wpisz Swój adres e-mail.

Formularz kontaktowy

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

* pola wymagane

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Odwiedziny:

Copyright © Rodzina na Plus 2014

Proszę czekać...