Jak rozmawiać z dzieckiem o HIV

Przykłady światowych publikacji ułatwiających dzieciom zrozumienie tematu HIV/AIDS:

My Dad Has HIV by Earl Alexander

My Dad Has HIV by Earl Alexander

Książeczka dla dzieci opowiedziana z punktu widzenia 7 letniej Lyndey. Przystępna i ozdobiona zabawnymi ilustracjami, jest doskonałym narzędziem, aby edukować dzieci i pokazać im prawdziwą natury HIV /AIDS. Jej autorem jest Earl Alexander, mężczyzna żyjący z HIV, a adresatką, córka Lyndsey oraz inne dzieci które stają wobec wyzwań związanych z HIV. 

Alex, the Kid with HIV by Linda Walvoord Girard

Alex, the Kid with HIV by Linda Walvoord Girard

Dziecko z AIDS musi radzić sobie ograniczeniami jakie narzuca mu jego choroba, umieć dostosować się do kolegów szkole i na podwórku, a jego koledzy umieć dostosować się i zaakceptować je takim jakim jest.

Kiedy do czwartej klasy, do której uczęszcza Michael, dołącza nowy chłopiec o imieniu Alex, który ma AIDS , Michael jest wobec niego niechętny. Wkrótce dowiaduje się jednak, że Alex jest psotnym, zabawnym i kreatywnym kolegą. Jak sam o sobie mówi: może zrobić wszystko, co chce.Fakty na temat AIDS są wplecione w tę historię dyskretnie. A jej głównym przesłaniem jest to, że dzieci z AIDS są takimi samymi dziećmi jak inne i są nadal po prostu dziećmi.

I am HIV-Positive by Wendy Flanagan

I am HIV-Positive by Wendy Flanagan

Opowieść koncentuje się na głównych faktach dotyczących HIV. Tłumaczy w prosty sposób jakie są drogi zakażenia HIV, i jak zapobiegać zakażeniu. Adresowana jest do młodych dorosłych.

Little Feet, Big Steps by Brit Sharon

Little Feet, Big Steps by Brit Sharon

Historia o Gaby młodej dziewczynie, która wspierana przez mamę zbiera środki, a następnie organizuje AIDS WALK w swoim mieście. Opowieść ta ma zachęcić, zmotywować i zainspirować dzieci oraz młodych ludzi do działania.

Medikidz Explain HIV (Superheroes on a Medical Mission) by  Kim Chilman-blair

Medikidz Explain HIV (Superheroes on a Medical Mission) by Kim Chilman-blair

Dr Kim Chilman-Blair i dr Kate Hersov we współpracy z grafikiem, stworzyli serię komiksów dedykowanych dzieciom i młodzieży, mających na celu edukację w obszarze zdrowia. Komiksy są poświęcone różnym chorobom: rakowi, epilepsji, skoliozie, astmie, chorobom krwi, w tym także HIV.

Medikidz jest  zaprojektowany tak, aby edukować nie tylko młodych pacjentów, rówieśników i ich rodziców, ale także by był przydatny pomocy lekarzom i nauczycielom w wyjaśnianiu dzieciom kwestii zdrowotnych tak skutecznie, jak to możliwe.

Bohaterem komiksu „Medikidz explein what’s up with Jason” jest Jason, chłopiec żyjący z HIV, który nie chce by którykolwiek z jego kolegów dowiedział się o jego chorobie. W przystępny i ciekawy sposób, komiks przedstawia wszystkie najważniejsze fakty dotyczące HIV oraz kwestie poświęcone leczeniu.

Tak jak w każdym z komiksów, 5 superbohaterów stanowiących zgraną grupę o nazwie o nazwie Medikidz, zabiera czytelników w podróż, w głąb ludzkiego organizmu. Superbohaterowie oraz Jason wraz z kolegami przeżyją niezwykłą przygodę…

http://www.medikidz.com/gb-en/

Be a Friend: Children Who Live with HIV Speak by Lori ed Weiner

Be a Friend: Children Who Live with HIV Speak by Lori ed Weiner

Książeczka stworzona z rysunków i opowieści dzieci żyjących z HIV, przebywających w National Cancer Institute w Bethesda, w Maryland.

Mali bohaterowie opowiadają jak czują się stając wobec wykluczenia, w momencie gdy inni ludzie dowiadują się o ich chorobie i jak to jest jak to jest tracić przyjaciół oraz tych których się kocha, właśnie z powodu AIDS. Mocne i proste opowieści wyrażają nadzieje i lęki najmłodszych.

Zarejestruj się

Jeżeli chcesz korzystać w pełni z naszego portalu, zarejestruj się.

Zarejestruj się
Zapraszamy do rozmów na czacie
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od Nas informacje, wpisz Swój adres e-mail.

Formularz kontaktowy

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

* pola wymagane

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Odwiedziny:

Copyright © Rodzina na Plus 2014

Proszę czekać...